komentář k zápasu s Návojnou

Napsal uživatel Jaroslav Brabec (Pondělí, 05 Říjen 2020 09:11)

FK Příluky – Návojná 4:3 (2:1)

43 diváků.

Branky: Machalíček, Adamík, Macík, Vajda  - Šebák 2x, Řehák

Rozhodčí: Hutěčka – Hrazdíra

Příluky přivítaly soupeře z Návojné a vzhledem k sousedství v tabulce se očekával vrovnaný zápas. První minuty zápasu byly ve prospěch domácích, kteří na hosty vlétli a měli několik šancí, převážně šance Machalíčka a Dujsíka v prvních 5 minutách volaly po gólu. Vedení se ale ujali hosté, kdy v podstatě z prvního útoku, utekl domácí obraně Řehák a bylo to 0:1. Domácí se snažili trpělivou hrou o vyrovnání a to se povedlo až ve 25 min., kdy po rohu hlavičkoval do brány hostí domácí Machalíček a bylo srovnáno - 1:1. Hosté se osmělovali a hrozili především rychlými protiútoky, které se ale dařily domácím hasit. Domácí se poprvé v zápase dostali do vedení těsně před přestávkou, kdy ve 41. min. po Macíkově centru do 16-tky hostí se střelou mimo dosah brankáře prosadil Adamík2:1.

Po přestávce domácí poněkud zaspali a ve 47.min nechali po rohu hlavičkovat hostujícího Šebáka a ten vyrovnal zápas na 2:2. Hra se dále přelévala ze strany na stranu a vzhledem k otevřené hře obou týmů se čekalo se na další gól. Po přímém kopu hostí se dostal k míči osamocený Šebák a za překvapenou obranou nedal domácímu gólmanovi šanci a hosté tak opět vedli - 2:3.  Domácím nezbylo než se vrhnout do útoku a dobývat branku hostí, kde chytal výborný Šenkeřík. Podařilo se až v 63 min., kdy po pravé straně zavezl míč k bráně hostí Macík, obehrál nedůrazného obránce a přeloboval vyběhnuvšího brankáře – 3:3. Hosté pak měli několik nebezpečných akcí, ale brankář Kopřiva vše chytil. Pomalu se blížila 90.min. a zdálo se, že se budou kopat po zápase penalty. Domácí zahrávali roh a chtěli ještě strhnout vedení na svou stranu. Před 16-tkou hostí se tak objevil i domácí obránce Vajda, který si centr, jenž na něj přišel, dal na prsa a otočen zády k brance ukázkovými nůžkami poslal vítězný míč do branky – 4:3. Hostí ještě v závěru zahrávali 2x po sobě roh, ale nic z toho již nevytěžili.

Nejlepší hráči:

Macík, Vajda – Šenkeřík, Šebák