Příluky vyhrály nad první Veselou!

Napsal uživatel Jaroslav Brabec (Neděle, 22 Duben 2018 22:17)

FK Příluky - TJ Sokol Veselá  1:0p (0:0)
bez branek. Na penalty 5:4.

8 bodů z posledních 3 zápasů, to jsou naši muži !

Na hřiště v Příluku zavítala v malém derby Veselá, která hraje letos na výbornou a první místo v tabulce nemá náhodou. Očekával se boj s domácími Příluky, které potřebovaly nutně bodovat a odpoutat se od spodních příček tabulky. Poslední 2 zápasy Příluky vyhrály a očekával se urputný souboj, kde ale hosté z Veselé byli favoritem. Začátek zápasu začali hosté náporem a hned v 1.min. měli prudkou střelu na bránu domácích.

Domácí odpověděli také šancí, ale nic z toho nebylo. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště a hosté v podání Dujky proto pálili převážně z 20-25m a to mnohdy velmi nebezpečně. Domácí brankář Bakala ale byl pozorný a se střelami do brány si zdatně poradil. Největší šanci zápasu měl ve 20 min. domácí Julina, který hlavičkoval do břevna a následná dorážka z malého vápna šla přesně do rukou hostujícího brankáře Červenky. Šance měli i hosté, když měli v rozmezí 4 min. přímý kop a roh na domácí bránu, ale střela do brány domácích nepropadla. Hra se odehrávala především uprostřed hřiště a akce směřující ke gólu byly na obou stranách sporadické. Po špatně kopnutém přímém kopu domácích hasil brejk hostí domácí Prokop za cenu žluté karty.
Po poločase se hra překvapivě zhoršila, bylo minimum nějaký střel či šancí na obou stranách a když nějaká šance přišla, dotyčný střelec nakonec netrefil přesně, nebo ho vychytal brankář. Opticky měli v zápase více ze hry hosté, ale nedokázali se prosadit. V 78 min. měl velkou šanci domácí Vlček, ale jeho střela z blízka minula vzdálenější tyč. A když ani v 88 min. netrefil hostující Divoký, zápas tak došel až do penaltového rozstřelu. Domácí Bakala chytil 3 penalty hostí a Červenka 2 penalty domácích a bylo rozhodnuto, že druhý bod zůstane na Příluku.

Sestava domácí: Bakala (BR), Čelůstka, Polanský, Budín, Humpál, Adamík, Prokop, Kotík, Vlček, Julina, Dvořáček. střídali: Zahradnický, Machalíček, Šranko, Seifert
Sestava hosté: Červenka P. (BR), Čoček, Divoký, Pavel T., Šumšal, , Červenka J., Bodlák, Dujka, Odstrčilík, Dlouhý, Sokol, střídali: Dlabaja, Šarman, Žaludek