Pouze bod s Lípou

Napsal uživatel Jaroslav Brabec (Neděle, 10 Září 2017 08:49)

FK Příluky - Lípa  1:2p (1:1)
Branky: Machalíček – Šuba,
cca 50 diváků.
Zápas na Příluku začal za krásného slunečného odpoledne. Domácí věděli, že musí bodovat a posunout se v tabulce výše. Vlétli proto na hosty z Lípy a snažili se o první gól. Domácí měli několik šancí, především Julina 2x střílel ve 16-tce z otočky, ale branku netrefil. Šanci měl i Frolek, ale jeho hlavičku brankář Vala v pohodě chytil. První gól přišel nakonec z brejku hostí, kdy hosté zatáhli v 10 min. míč po pravé lajně na půlku domácích a centr zužitkoval hlavou nebráněný Šuba na 0-1. Domácí se však nepoložili a trpělivě útočili. Snaha se vyplatila ve 23 min, kdy Prokop zatáhnul míč po pravé straně a slabě bráněný Machalíček využil centr hlavou ke skórování na 1:1. Celá hra na hřišti byla defacto bitva ve středním pásmu od 16-tky k 16-tce. Hosté hráli především na brejky a donutili domácího stopera ke 2 faulům a vykartování se ze zápasu již v 35 min. Pro domácí to byl trochu šok, protože šance na body šla v 10-ti hráčích dolů. Před koncem poločasu měli ještě hosté brejk, ale hostujícímu útočníkovi v poslední chvíli míč utekl.
Po změně stran kdo čekal defenzívu domácích, tak byl zcela překvapen. Domácí i v 10-ti hráčích kombinovali a přehrávali hosty z Lípy a hrálo se v podstatě pořád na hostující půli. Hosté z Lípy však pozorně bránili. Občas podnikali brejkové akce, ale vážnější šanci měli jen jednu a pak ještě 1x ze standardní situace. To bylo od nich vše, ale i domácí se nedostali ke kloubné šanci strhnout vítězství na svou stranu. Zápas dospěl k penaltovému rozstřelu, ze kterého se nakonec radovali hosté.

Sestava domácí: Bakala (BR), Prokop, Bittner, Polanský, Čelůstka, Julina, Machalíček, Frolek D., Adamík, Kotík, Machač. Střídali: Dujsík, Pinkas

Sestava hosté: Vala (BR), Horáček, Brázdil, Dobízl, Vítovský, Šuba, Kořének, Víšek, Krajča, Čižmář, Spáčil střídali: Slovák, Slováček, Václavík
.