Muži porazili Chropyni 4:1 !!

Napsal uživatel Jaroslav Brabec (Neděle, 12 Květen 2019 19:08)

FK Příluky - Chropyně  4:1 (2:0)
Branky: Frolek 2x, Machalíček, vlastní

cca 33 diváků.

Rozhodčí: Blažek - Eichner

Příluky začaly souboj s Chropyní hůře, hosté byli prvních 30 min aktivnější, měli 2 tutové šance, ale brankář domácích Kiza vždy zázračně zachránil. Hosté tak z úvodního tlaku nic nevytěžili. Domácím trvalo chvíli, než se dali kombinačně do kupy a nakonec se prosadili v 33 min, kdy Machalíček u lajnové čáry vybojoval míč a nacentroval na vzdálenější tyč, kde si naběhnul Frolek a hlavou vstřelil úvodní branku utkání - 1:0. Příluky ožily a tlačily se více do útoku. V 40 min. kopali domácí z cca 22 m přímý kop, kdy Dvořáčkovu prudkou ránu nešťastně tečoval do vlastní branky hostující Machů – 2:0. Po změně stran Příluky vsadily na aktivní hru, a to samé předváděla Chropyně, zápas byl celkem pohledný, hrálo se hodně na brejky. Do jedné takové situace se dostal v 52 min. Frolek, který se po pěkné kombinaci nikým neatakován dostal za hranicí 16-tky a prostřelil bezmocného gólmana hostí – 3:0. Chropyně se sice snažila nákopy dostat za obranu domácích, ale bez gólového efektu. V 65 min. naopak domácí po levé straně podnikli útok a centr Fojtíka před bránu proskákal až k zadní tyči, kde, ač tísněn, se vrhnul oproti míči ukázkovou rybičkou Machalíček a míč hlavou dostal do brány – 4:0. Zápas se pak již jen dohrával. Za zmínku stojí ještě šance 2 min. před koncem, kdy mohl vstřelit hlavou branku domácí Žikovský, ale chybělo málo. V samotném závěru se přece jenom podařilo hostům vstřelit čestnou branku, kdy po přímém kopu domácí gólman Kiza sice míč vyrazil, ale doběhnuvší Hrabal přece jenom prudkou střelou zblízka pod břevno ukončil zápas.

Sestava domácí: Kiza (B), Čelůstka, šranko, Machalíček, Fojtík, Plata, Julina, Frolek, Adamík, Dvořáček, Polanský. Střídali: Mezírka, Bačík, Žikovský

Sestava hosté: Koláček (B), Grmela, Mareš, Fridrich, Vaňhara, Machů, Panáček, Kovařík, Hrabal, Ssanislo, Ležák. Střídali: Pleva, Matějov