Muži A vyhráli v Lůžkovicích a muži B ve Smolině !

Napsal uživatel Jaroslav Brabec (Neděle, 21 Duben 2019 19:48)

Smolina - FK Příluky B   1:3 (1:2)
Branky: Machalíček 2x, Mezírka

FK Lůžkovice - FK Příluky 2:3 (2:2)
Branky: Dvořáček, Fojtík, Frolek

Převzatý článek: Místní derby mezi Lužkovicemi a Přílukami přilákalo na dvě stovky diváků a kvůli souboji zlínských fotbalistů s pražskou Slávií se hrálo již brzy odpoledne. Hosté v prvním dějství byli střelecky efektivnější a v rozmezí posledních deseti minut vstřelili tři branky. Domácí se ve druhém poločasu nadechli k velkému náporu, snížili na 2:3, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

"Domácí začali utkání s Přílukami náporem a měli od začátku herně navrch. Mohli jít také v 10. minutě do vedení, ale Novotný sám před gólmanem hostů  Kizou svou šanci promarnil. Další obrovskou šanci měli domácí v 17. minutě, za ruku ve vápně kopal Polepil penaltu, ale jeho střelu po zemi brankář Kiza zlikvidoval. Nedáš – dostaneš platilo i tentokrát, ve 36. minutě po chybě obrany Dvořáček nikým neatakován vstřelil gól – 0:1. Ve 41. minutě po nastřelené ruce ve vápně kopali penaltu hosté, Jenček střelu vyrazil, ale dobíhající Fojtík zvýšil na 0:2. Vzápětí vstřelil opět po chybě obrany Frolek gól na 0:3 a do kabin šli hosté s velkým náskokem", hodnotí nepříliš povedený první poločas funkcionáři Lužkovic. "Do druhé půli nastoupili domácí posíleni o zkušeného Ivo Světlíka a začala velká stíhačka o změnu skóre. V 55. minutě kopali domácí penaltu za faul ve vápně a tentokrát se Václav Tichý, který se vrátil z Viktorie Otrokovice, nemýlil a snížil na – 1:3. Nejkrásnější akce utkání proběhla v 60. minutě, když po průniku po křídle Ronza přes celou šíři hřiště našel volného Polepila a ten hlavou centr proměnil ve druhý gól - 2:3. Tentýž hráč mohl v 74. minutě vyrovnat, ale brankář hostů šanci zázračně zlikvidoval. V závěrečném náporu domácích hosté, kteří i v jedenácti bránili pokutové území výsledek udrželi a odvážejí si velmi důležité body tři do tabulky," viděli druhé dějství fotbaloví činovníci z Lužkovic.

Ohlasy k zápasu:
FK Lužkovice-Želechovice Jiří Ždanov, funkcionář: Z domácích bych vyzdvihl výkon mladého Václava Tichého, který se vrátil z Viktorie Otrokovice a u hostů brankáře Kizu a Čelůstku v obraně.

FK Příluky Jaroslav Brabec, funkcionář: První poločas nám náramně vyšel, dali jsem 3 góly a mohli přidat i čtvrtý, ale náš útočník zblízka sám přestřelil. Navíc náš gólman chytil penaltu a to nakonec zápas rozhodlo. V druhém poločase domácí zatlačili, podařilo se jim vstřelit dva góly, ale nakonec jsem výhru uhájili. Pro nás velmi důležité tři body. Na začátku jara jsem měli slabší nástup, nyní jsme se dostali do formy, kterou bychom chtěli potvrdit vítězstvím v dalším zápase.