Muži prohráli na Veselé

Napsal uživatel Jaroslav Brabec (Pátek, 17 Srpen 2018 09:24)

TJ Sokol Veselá - FK Příluky 2:0 (1:0)

převzato z fotbalunas.cz

Prognóza litého boje se potvrdila. Zápas to nebyl příliš ke koukání, byl plný soubojů, hráči obou stran si nic nedarovali a i v nesnesitelném vedru statečně bojovali. Ale byl to hlavně boj mezi šestnáctkami, šancí příliš k vidění nebylo. Tu největší měl hned v první desetiminutovce přílucký Patrik Čelůstka, ale přízemní střelou na zadní tyč minul bránu. Už se na hřišti všech 25 aktérů těšilo na poločasovou přestávku, když si Veselá vybojovala v 43. minutě trestný kop z cca 35 metrů. Exekuce se ujal Tomáš Dujka a nastřelil hráče v provizorní zdi, ale dostal možnost repete, když se mu míč vrátil zpět k noze. Ten si navedl více zprava ke středu a o 10 metrů blíž k bráně a vystřelil znovu. Bakala v bráně Příluku byl pozorný a míč šikovně vytlačil na břevno. Odražený míč ale pohotově vrátil Pavel Přibyla hlavou do brány a na přestávku se šlo za stavu 1:0.
V přestávce Příluky 2x prostřídaly a byly živější než Veselá. Veselá měla na lavičce jen dorostence a střídání si šetřila až na pozdější minuty. Provizorní obrana Veselé ale začala hrát pozorně a na jistotu a pokud přeci jen propadla, tak měla štěstí, že Příluky měly mizernou koncovku a pořádně za celý zápas netrefily branku. Zápas už se blížil ke konci s tradičním skóre 1:0 pro domácí, když v 87. minutě zatáhl míč do pokutového území Roman Manďák. Obrana hostů si při jeho bránění nepočínala příliš šikovně a byl z toho pokutový kop. Sám Manďák si postavil míč a svůj kop otřel o pravou tyč Bakalovy branky. Na štěstí pro domácí to bylo z vnitřní strany branky a tak se skóre měnilo na 2:0. V samém závěru byl blízko třetí brance Pavel Přibyla, kterého k náběhu za obranu vyzval pěknou kolmicí Michal Bodlák. Přibyla ale prováhal správný moment k zakončení a dostal se do kontaktu s brankařem aniž by vystřelil. Za obranu se ještě dostal po 20 vteřinách na hřišti i střídající Michal Střílka, ale ani on už nedokázal pohnout se skórem.

Ohlasy k zápasu:
TJ Sokol Veselá Zdeněk Kučera, sekretář: Velký dík všem co byli na hřišti a zaskočili za 5 hráčů základu, kteří dnes se zúčastnit nemohli. Jsou to dnes vydřené body, ale jsou 3 a v červnu se budou počítat jako každé jiné. Po losovacím aktivu jsme rozhodně nepočítali, že po dvou kolech budeme mít na kontě 6 bodů. Srpnové rozjezdy jsou vždy o to těžší, že sestavy silně ovlivňují ještě dovolenky hráčů a tak ty se ani zdaleka neblíží k ideálu. Za dvě kola 17 hráčů ? Tolik jich netočí ani ve Spartě. Uvidíme co do vyrovnané soutěže přinesou další kola.

FK Příluky Jaroslav Brabec, funkcionář: V zápase jsme doplatili na nevyužití šancí, postupně byli sami před brankářem Červenkou naši Pinkas i Frolek, ale nedali. V prvním poločase byla lepší Veselá, ve druhém jsme trochu přitlačili my, ale gól z nabídnutých šancí nedali a to rozhodlo. Musíme více zapracovat na koncovce a porazit Malenovice v dalším zápase.