Hráč kola Matěj Votava: Byl to pro mě velký skok z I.B třídy do Juniorské ligy

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator (Pátek, 13 Říjen 2017 12:48)   

Nas kanonyr se prokousal z Priluk do Juniorske ligy, kde haji barvy Zlina. Sice ted na Priluku nema kdo davat goly, ale jsme na nej pysni a drzime mu palce! :)

Mates

Zdroj clanku: http://juniorskaliga.cz/clanek.asp?id=Hrac-kola-Matej-Votava-Byl-to-pro-me-velky-skok-z%A0B-tridy-do-Juniorske-ligy-2486

Poprvé od prvního kola Juniorské ligy nastoupil znovu v základní sestavě a ihned se prezentoval dvěma góly. Řeč je devatenáctiletém útočníkovi Zlína Matěji Votavovi, jehož dvě trefy zajistily jeho celku vítězství proti Třinci. Nadějný forvard má za sebou už poměrně pestrou sezonu a nyní věří, že se naplno prosadí ve zlínské juniorce. Foto: juniorskaliga.cz

Proti Třinci jste dostal po dlouhé době příležitost v základní sestavě a hned jste pomohl k vítězství dvěma góly. Co na to říkáte?
Byl jsem rád, že mi dal trenér šanci. Já jsem se snažil dát do toho 110 % a vyplatilo se. Dva góly byly, jak říkal trenér, jen třešnička na dortu.

Matěj Votava

Klub: FC Fastav Zlín
Narozen: 21.11.1997
Pozice: Útočník

 

Vzpomenete si ještě, po jakých akcích jste vstřelil obě branky?
U prvního gólu to bylo velké štěstí, když Víťa Mlýnek prošel skrz obranu až do malého vápna a z úhlu trefil tyč. Míč se ke mně poté dostal a byla povinnost ho dorazit do brány. U druhé branky mi opět nahrával Víťa. Nyní centroval na přední tyč, kde jsem zrovna nabíhal a míč jsem jenom lehce lízl hlavou. Balon se od tyče dostal do brány.

Už víte, co vás to bude stát do týmové kasy?
Něco to asi stát bude, ale doufám, že kluci na mě budou hodní (úsměv).

Jak byste zpětně zhodnotil vítězné utkání proti Třinci?
Myslím si, že skoro celý zápas jsme měli míč na kopačkách a snažili se aktivně hrát. Ve druhém poločase se naše snaha vyplatila a vstřelili jsme dva góly. Bohužel stejně jako v minulém zápase s Brnem, když jsme vedli, jsme přestali hrát naši hru a dovolili jsme Třinci, aby se ještě zkusil dostat do zápasu. Díky proto patří našemu brankářovi, který nás podržel v klíčových chvílích.

Nyní má zlínská juniorka na své kontě šest zápasů, v nichž nepoznala hořkost porážky. V čem vidíte důvody, že se vám nyní tolik daří?
Hlavním důvodem je podle mě to, že se snažíme proti každému soupeři držet balon a tvořit hru, a celý zápas bojovat na 100 %!

Pomáhají vám i hráči z A-týmu. Je znát výkonu mužstva, když nastoupí?
Pokud nastoupí kluci z áčka, je to vždy velká pomoc. Udrží balon a dávají naší hře klid.

Jak si postupně zvykáte na Juniorskou ligu, v níž působíte první sezonu?
Je pro mě velká výzva. V loni jsem hrál ještě za FK Příluky a byl to pro mě velký skok. První zápasy byly těžké, všechno bylo rychlejší a skoro každý souboj bolel.

Minulý ročník jste působil I.B třídě v dresu Příluk. V čem vás posunula tato zkušenost s dospělým fotbalem?
Určitě to byl rozdíl, když jsem hrál mužský fotbal. Zároveň jsem se díky němu naučil, jak mám chodit do osobních soubojů, které byly mezi muži hodně tvrdé.

Za celou vaší mládežnickou kariéru jste vystřídal hodně klubů. Z jakého důvody jste takto často měnil angažmá?
Už odmalička jsem hrával ve Zlíně, ale jak jsme přešli do dorostu, musel jsem odejít na hostování, protože jsem neměl kvalitu na to, abych hrál za Zlín. Odešel jsem na roční hostování do Louk a po roce jsem šel opět na sezonu do otrokovické Viktorie. Poté jsem mel roční pauzu, protože jsem byl mimo Českou republiku. Jak jsem se vrátil, šel jsem hrát za Březůvky a následně za Příluky, kde přišla výzva hrát Juniorskou ligu ve Zlíně.

Překvapilo vás, že jste se nakonec oklikou vrátil zpátky do Zlína?
Já jsem zde trénoval už od listopadu, ale musel jsem se nejdříve zlepšit po fyzické stránce. Angažmá zde mi domluvil trenér Příluk a bylo jen na mně, zda přesvědčím. Naštěstí se mi to povedlo, když se mi vydařila i letní příprava.

Vraťme se zpátky do současnosti. Myslíte si, že vás dobrý výkon proti Třinci může častěji posunout do základní sestavy?
Doufám, že v příštím zápase s Jihlavou znovu nastoupím, udržíme naši skvělou formu bez porážky a vyhrajeme.

 
free pokerfree poker
Copyright © 2011 FK Příluky.